• DZIEŃ Z LUBELSKIMI KOZIOŁKAMI

• 10 maja klasy I-III oraz starsza grupa przedszkolna miały okazję spędziec cały dzień z Lubelskimi Koziłkiami. Na początek Koziołek Lubelski zaprosił uczniów w odwiedziny do swojego domu. Tam poznali lubelskie legendy, zrobili odcisk pieczęci miejskiej oraz wzieli udział w turnieju dojenia kozy na czas. Obejrzeli kuchnię kozy, gdzie posmakowali lubelskich specjałów. A na koniec odkryki magiczny przedmiot ukrywany w jednym z pokoi. Każdy dostał zaczarowany kamień szczęścia. Po zakończonych warszatach ucziowie poszli na spacer "Szlakiem Koziołka" który zakończył się animacjami w siedzibie Fundacji Lubelskie Koziołki. Wszyscy fantastycznie się bawili.

red. I. Kropatwa

• Światowy Dzień Ziemi

• W poniedziałek 22 kwietnia przypadał Światowy Dzień Ziemi, który w tym roku odbywał się pod hasłem ,,Planeta kontra tworzywa sztuczne”.  Święto przypomina nam o  konieczności dbania  o najbliższe środowisko. Działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety, a skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega  na życiu w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli włączyli się w szereg działań promujących ideę ochrony środowiska, m.in. posprzątali teren wokół szkoły.  Ponadto odbył się konkurs pt. ,,Rekordy Polskiej Fauny”. Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo uczniowie klasy IV  i VII. W czasie lekcji biologii, geografii, informatyki oraz przyrody został przeprowadzony projekt między przedmiotowy, dotyczący ochrony środowiska. Z kolei we wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.   W obchody włączyli się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z ich opiekunem – Panią Renatą Walczak, którzy przygotowali niebiesko – zielone słodkie deserki. Można je było zakupić podczas kiermaszu. Dochód z kiermaszu przeznaczono na budowę studni w Afryce. Dodatkowo  każda klasa przygotowała plakaty dotyczące oszczędzania wody. Najciekawsze prace zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Laureatami zostali uczniowie kl. III oraz kl. VIII .

red. R. Małachowska