"Czytanie książek

to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z biblioteki w następujących godzinach:

rok szkolny 2023/2024

dzień tygodnia godziny otwarcia
        PONIEDZIAŁEK 9-9.30, 10.30-12.00
        WTOREK 7.30-9.30, 10.45-12.15
        ŚRODA 10.30-11.00
        CZWARTEK 9.00-11.00
        PIĄTEK 9.30-10.30, 11.15-12.15

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.
        2. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.
        3. Podczas przebywania w bibliotece nie wolno spożywać żadnych posiłków.
        4. W bibliotece należy zachować ciszę.
        5. Wypożyczać można jednocześnie 3-4 woluminy.
        6. Książki wypożycza się na okres nie dłuższy niż 14 dni.
        7. Bibliotekarz może żądać zwrotu książek przed terminem, jeżeli stanowią one szczególnie poszukiwane pozycje.
        8. Czytelnik, który w wyznaczonym terminie nie zwraca książek do biblioteki może zostać ukarany uwagą wpisaną do dziennika.
        9. Na prośbę czytelnika bibliotekarz może rezerwować książki aktualnie wypożyczone przez innych czytelników.
        10. Czytelnik wypożycza książki wyłącznie na swoje nazwisko i nie odstępuje ich samodzielnie innym osobom.
        11. Z księgozbioru podręcznego korzysta się tylko na miejscu.
        12. Czytelnik zobowiązany jest uzyskać zgodę bibliotekarza na sporządzanie kserokopii z materiałów bibliotecznych.
        13. Czytelnik może pod nadzorem bibliotekarza korzystać z komputerowego wyszukiwania informacji.
        14. Czytelnik zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone materiały przed końcem roku szkolnego.
        15. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania książek będących własnością szkoły.
        16. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia książki odpowiada czytelnik. Wysokość odszkodowania ustala bibliotekarz w zależności od aktualnej wartości książki na rynku i stopnia jej uszkodzenia.
        17. Czytelnik może za zgodą bibliotekarza dostarczyć zamiast zagubionej lub zniszczonej inną książkę, jednak nie mniejszej wartości i przydatną dla biblioteki.
        18. Czytelnik nie stosujący się do przepisów regulaminu może być czasowo, a w szczególnie drastycznych przypadkach na stałe pozbawiony prawa do korzystania z biblioteki. Decyzję w tej sprawie podejmuje bibliotekarz.